Základní info

20%
až 40 000 000
do 30.11.2024
120 000 000 Kč
Mám zájem o dotaci

Potřebujete poradit?

Máte dotaz nebo potřebujete poradit s dotací? Ozvěte se mi, ráda vám pomohu.
+420 737 180 259
info@dotacnipruvodce.cz

Chcete mít přehled o aktuálních dotacích každý den?

LIFE 2023-2024

Cílem programu je spolufinancování projektů předkládaných v rámci komunitárního programu LIFE. Národní výzva je určena žadatelům, kteří předkládají žádost o podporu do výzvy unijního programu LIFE.

Probíhá příjem žádostí do 30.11.2024

Mám zájem o dotaci

Program se dělí na dvě oblasti a čtyři podprogramy (oblast Životní prostředí zahrnuje podprogram Příroda a biologická rozmanitost a podprogram Oběhové hospodářství a kvalita života, oblast Opatření v oblasti klimatu zahrnuje podprogram Zmírňování změny klimatu a přizpůsobování se této změně a podprogram Přechod na čistou energii). Podpora z průběžné výzvy je určena českým příjemcům na spolufinancování způsobilých výdajů souvisejících s realizací projektů, které budou podpořeny na evropské úrovni.

Podporované aktivity

V rámci této výzvy lze žádat o podporu na spolufinancování způsobilých výdajů projektů, schválených v rámci řádných výzev unijního programu LIFE, realizovaných v oblasti Životní prostředí nebo Opatření v oblasti klimatu.

Oprávnění žadatelé

Oprávněným žadatelem je právnická osoba se sídlem na území České republiky, s právní subjektivitou a identifikačním číslem organizace (hlavní žadatel do řádné výzvy unijního programu LIFEE, tzv. koordinující příjemce projektu pro realizaci oprávněných aktivit k podpoře).

Co dál

Neváhejte se nám ozvat s jakýmkoliv dotazem k vašim záměrům, dotacím nebo související administrativě, rádi s vámi probereme vše potřebné při nezávazné a bezplatné konzultaci. Jsme tu pro vás.

Přejít na kontaktní formulář

Váš průvodce světem dotací od A do Z

Za roky práce máme dokonalý proces, od podání žádosti po výběr dodavatele. Věnujeme se územně samosprávným celkům, spolkům, sociálním službám a dalším subjektům neziskového sektoru.