Brownfield Pianka

Co se starým areálem

V obci Velim najdete areál s názvem Pianka, který dříve sloužil jako továrna na výrobu cukrovinek, později klavírů a nakonec jako kasárna a sklad munice. Obec se rozhodla s chátrajícími stavbami pohnout a využít potenciál prostoru na maximum. V současné době proto prochází revitalizací, a to díky dotaci ve výši přes 29 milionů Kč. Tu se nám pro Velim podařilo získat v dubnu 2021. Záměrem je vybudování veřejně přístupného sportoviště, a to po demolici všech stavebních objektů mimo hlavní budovy. Vznikne tu veřejně přístupné sportoviště včetně kluziště, garáž/sklad a přístřešek. Plochy se zelení budou doplněny zeminou a osety travou. Areál sportoviště bude osázen stromy a keři. Celková rozloha lokality je 10 573 m2.

Jak to dopadlo

K naší velké radosti proběhlo 17. prosince 2022 slavnostní otevření, které odstartovalo nový život areálu. Fotky najdete v galerii. Obec v areálu pořádá veřejné bruslení a pronajímá ledovou plochu zájmovým skupinám.

Pianka v číslech

Výše získané dotace: 29 209 712 Kč

Celkové náklady: 42 096 632 Kč

Rádi pomůžeme dát nový život i areálům nacházejícím se ve vaší obci. Neváhejte a ozvěte přes kontaktní formulář. Pro nezávaznou konzultaci jsme připraveni i na telefonu 605 283 808.

Váš průvodce světem dotací od A do Z

Za roky práce máme dokonalý proces, od podání žádosti po výběr dodavatele. Věnujeme se územně samosprávným celkům, spolkům, sociálním službám a dalším subjektům neziskového sektoru.